Kakao a čokoláda bio obchod

Health Link BIO nepražené kakaové bôby 250 g

Raw nepražené kakaové boby z Guatemaly.

HL-KAKABOBY250G

Informácie o produkte

Raw nepražené kakaové boby z Guatemaly.

Dopredaj, posledné kusy skladom!


CHARAKTERISTIKA

Nepražené kakaové bôby (Theobroma cacao) sú jednou z najkomplexnejších potravín planéty. Obsahujú široké spektrum hodnotných výživných látok v prírodnej podobe neznehodnotené tepelnou ani žiadnu inú úpravou.


ÚČINKY

Nepražené kakaové bôby majú viac antioxidantov a flavonoidov ako akákoľvek iná potravina, vrátane čučoriedok, červeného vína, čierneho alebo zeleného čaju. Sú bohaté na množstvo základných minerálov vrátane horčíka, síry, vápnika, železa, zinku, medi, draslíka a mangánu.

Vysoký obsah teobromínu stimuluje, uvoľňuje svalstvo, rozširuje cievy a spoločne s horčíkom a vitamínmi rady B priaznivo ovplyvňujú centrálny nervový systém. Zvýšením hladiny určitých neurotransmiterov podporuje kakao pozitívnu, mladistvú a jasnú myseľ, má stimulujúce a povzbudzujúce účinky. Vďaka látkam, ako sú anandamid, arginín, dopamín, tryptofan a fenyletylamín, sú surové kakaové bôby skutočným antidepresívom. Nepražené kakaové bôby sú vynikajúci prostriedok na doplnenie energie a vitality a celkové posilnenie imunitného systému.


POUŽITIE

'Theobroma' znamená v gréčtine pokrm bohov. A nepražené kakaové bôby skutočnou ambróziou, pokrmom bohov sú. Môžete z nich vyrábať napr. mandľovo-kakaové mlieko, kakaový krém z datlí a konopného semienka, kakaové guľôčky s kokosovým maslom a mnoho ďalších pochutín - alebo ich chrúmať proste len tak - ako 'oriešky' s neodolateľnou horkou chuťou.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY na 100g:

Energetická hodnota 1884 kJ / 450 kcal
Tuky 31 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 19 g
Sacharidy 32 g, z toho cukry 0 g
Vláknina 13 g
Bielkoviny 12 g
Soľ 0,063 g

Krajina pôvodu: Guatemala

Značka: Health Link

Zloženie

100 % nepražené BIO kakaové bôby

Bude poštovné zdarma?

Pri nákupe tovaru od tohto dodávateľa v hodnote nad  50.00 € poštovné NEPLATÍTE!

hore