Extrakty a špeciálne prípravky bio obchod

Rhodiola BIO Essense 60 kapsúl

Rhodiola zlepšuje vitalitu, imunitu a odolnosť voči stresu. Podporuje stavbu svalového tkaniva a zlepšuje výkonnosť.

RHODIOLA-60

Cena: 13.80 EUR s DPH

Informácie o produkte

Rhodiola zlepšuje vitalitu, imunitu a odolnosť voči stresu. Podporuje stavbu svalového tkaniva a zlepšuje výkonnosť.

Proti depresiám, únave a stresu
Rhodiola čiže rozchodnica ružová patrí medzi najúčinnejšie adaptogény, teda látky, ktoré zlepšujú adaptáciu organizmu na zvýšenú fyzickú a psychickú záťaž. Okrem toho však vyniká aj mimoriadnym protidepresívnym pôsobením.

Ako pomáha pri SAD
Rhodiola je v podstate akýmsi prírodným antidepresívom. Má totiž podobné účinky ako tzv. MAO inhibítory, ktorých používanie má za následok zvýšenie koncentrácie serotonínu, melatonínu, epinefrínu a norepinefrínu - teda presne tých látok, ktorých majú chorí SAD v zimnom období v mozgu nedostatok (preukázal to napríklad výskum uverejnený v roku 2007 v the Nordic Journal of Psychiatry). Vďaka tomu má rhodiola výrazný protidepresívny efekt, zlepšuje kvalitu spánku a emocionálnu stabilitu. Štúdia amerických vedcov z roku 2009 zase potvrdila, že extrakt z rhodioly účinne zmierňuje únavu, znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu v krvi, zlepšuje koncentráciu a mentálnu výkonnosť a zmierňuje depresiu a úzkosť.

Ďalšie priaznivé účinky

  • Zlepšuje vitalitu, imunitu a odolnosť voči stresu.
  • Podporuje stavbu svalového tkaniva a zlepšuje výkonnosť v silových a vytrvalostných disciplínach (od 70. rokov je hojne využívaná športovcami v krajinách bývalého ZSSR ako povolená a úplne neškodná alternatíva dopingu).
  • Tradičná čínska medicína Rozchodnicu po stáročia využíva na liečbu diabetu 2. typu, vysokého krvného tlaku a chronickej únavy.

Značka: Nástroje zdravia

Doporučené dávkovanie

1 kapsula 2x denne.
Kapsulu zapiť dostatočným množstvom pitnej vody.

Bude poštovné zdarma?

Pri nákupe tovaru od tohto dodávateľa v hodnote nad  50.00 € poštovné NEPLATÍTE!

hore